Jak jsme hráli v Jeřicích

Autor: administrator <jan.bartos(at)cdt.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 07. 2009

LUKAVEC A Kdo vstával 4.7. 2009 ráno v Lukavci, tak se probudili do krásného slunečného rána. Že by předzvěst toho, že se nám turnaj v Jeřicích vydaří ?
Vyrazili jsme časně ráno, abychom nejpozději do 8 hodin byli v Jeřicích a mohli si obsadit dobré místo.
Jak jsme se přehoupli přez Chlum a sjížděli do Hořic sluníčko se na nás již nesmálo.


V Jeřicích na nás čekal Honza Šotola, tři travnaté hrací plochy a 20 týmů malé kopané včetně nás.
Družstava byla rozlosována do 4 skupin po 5 týmech. My jsme do skupiny dostali:
Global Hořice (ten dobře známe z našeho turnaje)
Demoliční četu Praha
Svitaváky (kupodivu ze Svitav)
JZD Jeřice

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu z Jeřic a celý zápas jsme se nemohli dostat do tempa. Nakonec se nám gólem Martina Kohoutka podařilo vyhrát 1:0. Byl to dobrý začátek, ale tak nějak jsme tušili, že to jde stuha.

V druhém utkání se proti nám postavil tým Svitaváků. Tomuto týmu se zde v Jeřicích podařilo již několikrát zvítězit. Proto jsme byli zvědaví , jak se bude utkání vyvíjet..
V prvním poločase se vyvíjelo vcelku příznivě, kdy nás několikrát podržel Jarda Šotola v bráně. Takže jsem s výsldkem 0:0 po poločase byli vcelku spokojeni. Do utkání naskočil i Jarda Janoušků, který dorazil o něco později. Hned bylo veseleji, neboť do obrany jsme získali dalšího hráče a mohli jsme se střídat častěji . V obraně hrál Honza Šotola, Martin Kohoutek, Honza Bartoš st. Ve druhém poločase se nám již tak nedařilo a dostali jsme asi v polovině druhé půle poměrně nešťasný gol.
V dalším průběhu jsem vsadili více na útok, ale místo toho, abychom gól dali, tak jsme druhý dostali.Utkání skončilo 0:2 v náš neprospěch.

Pomalu jsme se začali připravovat psychicky na třetí velmi důležité utkání s Globalem Hořice. Z utkání, která hráli s našima soupeřema bylo jasné, že tento mladý tým je hodně mladý a dost běhavý. V brance má velmi dobrého brankáře. Nicméně jsme spolehali na naše kluky v útoku, kde se střídal Kuba Novák, Honza Bartoš ml., Martin Langer, Miloš Nožička a Kuba Rolf (Kuba dorazil přímo z práce). Bohužel nám musel odjet Jarda Janoušků. (Jardo asi si budeme muset udělat brigádu a vykácíme všechny třešně v Lukavci, aby Tě to nerozptylovalo od fotbalu)
V utkání se nám moc nedařilo udržet míč v útoku a proto jsme se dost bránili. Jarda Šotola dokonce vytahoval jednou míč skoro až za brankovou čárou. Několikrát jsme byli v obraně dost zmatení a myslím, že jsem si oddechli, když rozhodčí odpískal konec a my jsme měli cený bod za remízu.

V posledním utkání jsme nastoupili proti týmu Demoliční četa. Trochu se nám hra zlepšila a poměrně dobře se nám dařilo pokrýt velice dobré útočníky soupeře. Poločas skončil 0:0. V této chvíli jsme netušili, že hrajeme s finalistou 13. ročníku turnaje v Jeřicích.
V druhém poločase jsme opět poměrně dobře bránili a také se nám dařilo v útoku více ohrozit branku soupeře. Nakonec jsme si dali nešťasnou vlastní branku a prohráli jsme 0:1.

Netrpělivě jsme čekali na výsledek posledního utkání v naší skupině mezi Globalem a JZD Jeřice. Oba tými měli po jednom bodu. Proto jsme fandili více Jeřicím, neboť remíza nebo výhra Jeřic nás posouvala do osmifinále. Nakonec Jeřice zvítězili a my jsme ze skupiny postupovali ze 3 místa.

Utkání o postup do semifinál pro nás herně nebylo špatné, ale výsledek pro nás nebyl moc přízniví. Prohráli jsme s týmem Gradace 0:2 a s turnajem jsme se rozloučili.

V turnaji jsme obsadili 12 místo .

LUKAVEC A konec turnaje Celkově lze turnaj hodnotit pozitivně, i když jsme konstatovali, že za startovné mohlo každé družstvo dostat alespoň kartón vod a nějaké občerstvení. Stejně tak pořadatelé mohli rychleji uveřejňovat výsledky, rozlosování družstev a hrací plochy.
Naše vystopení na turnaji asi nebylo takové, jaké jsme si vduchu přáli. Hodně nám chyběla souhra a větší pohyb. Na druhou stranu jsme vyzkoušeli nové dresy a myslím si, že měli úspěch.

Ve finále turnaje se utkali Podlipáci Hořice a Demoliční četa. Nakonec úspěšnější byli Podlipáci, kteří turnaj vyhráli. V týmu Podlipáků hrál Rossi. Takže gratulujeme.